Рекомендації

Рекомендації:

Якщо у Вашу родину прийшла біда: померла рідна людина, Всесвітня організація охорони здоров’я надає рекомендації щодо Ваших дій:

  • Родичі та близькі, які бажають бачити тіло померлого, допускаються до нього виключно після його підготовки до поховання та повинні бути проінструктовані щодо заборони торкатися відкритих ділянок тіла та інших обрядових дій;

  • До ритуальних обрядів перед похованням, що проводяться в приміщеннях, допускаються особи з розрахунку не більше 1 особи на 5 квадратних метрів та забезпечення дистанціювання у 1,5 метри;

  • Кількість осіб, що присутня на похованні повинна бути зведена до мінімуму;

  • Використовуйте антисептичні засоби та засоби індивідуального захисту під час кожного контакту з потенційно небезпечними рідинами та контакту з ймовірно інфікованими поверхнями.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!! Потенційний ризик передачі SARSCoV-2 через контакт з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженим випадком коронавірусної хвороби (COVID-19) вважається низьким і може бути пов’язаний:

  1. з прямим контактом із тілом померлої особи або фізіологічними рідинами, в яких присутній вірус SARSCoV-2;
  2. з прямим контактом із забрудненими об’єктами, тому родичі та близькі, які бажають бачити тіло померлої, повинні бути проінструктовані щодо заборони торкатися відкритих ділянок тіла.

Постанова Головного державного санітарного лікаря №44